Domů


Vítejte na stránkách Školní jídelny Kojetín

Srdečně Vás zveme do našeho stravovacího zařízení a nabízíme rovněž rozvážku obědů až k Vám domů. Předností naší kuchyně je zdravá, pestrá a vyvážená strava přispívající ke zdravému vývoji dětí a zdravému životnímu stylu dospělých.

online      online     online     online

 Aktuální zprávy z jídelny

Pozvánka na Valentýnské menu

Srdečně Vás zveme na Valentýnské menu, které se bude podávat ve čtvrtek 14. února 2019 v době od 11 do 14 hodin. Bližší informaci o slavnostním menu naleznete zde

Provozní doba v průběhu pololetních a jarních prázdnin

Bližší informaci o provozu, výdejní době a pokladních hodinách Školní jídelny v průběhu pololetních a jarních prázdnin naleznete zde

PF 2019

Přejeme všem našim strávníkům krásné Vánoce a šťastný nadcházející rok 2019. PF zde . Provoz školní jídelny v době vánočních prázdnin tj. od 27.12.2018 do 2.1.2019 včetně bude uzavřen. Provoz bude obnoven ve čtvrtek  3.1.2019.

 

Provoz Školní jídelny během podzimních prázdnin

Vážení strávníci, v době podzimních prázdnin od 29. do 30.10.2018 bude VÝDEJ STRAVY od 11:00 do 13:00 hod.

Uzavření pokladny

Ve dnech podzimních prázdnin 29. a 30. října 2018  bude POKLADNA z provozních důvodů UZAVŘENA. Děkujeme za pochopení.

Provozní doba během letních prázdnin

Provoz Školní jídelny během letních prázdnin bude ukončen v pátek 13. července a zahájen v pondělí 13. srpna 2018. Bližší informaci o provozu, výdejní době a pokladních hodinách Školní jídelny během letních prázdnin naleznete zde

Změna výdejní doby

V pátek 29. června 2018 bude výdej obědů od 10:30 hod. do 13:00 hod. Děkujeme za pochopení.

Uzavření pokladny

V úterý 22. května 2018 bude POKLADNA z provozních důvodů UZAVŘENA. Děkujeme za pochopení.

Pozor nabídka

Hledáme kuchařku na zástupy. Bližší info zde

Oznámení o provozu Školní jídelny během jarních prázdnin

V průběhu jarních prázdnin od 12.2. do 16.2.2018 bude upravena doba výdeje stravy a pokladních hodin. Bližší informaci naleznete zde

Malé ohlédnutí do prosincových dnů

V předvánočním čase jsme nabídli našim strávníkům a široké veřejnosti gastronomický zážitek týkající se vánočních kuchyní evropský zemí. Bližší info zde  a fota z této akce zde a zde a zde .

PF 2018

Přejeme všem našim strávníkům krásné Vánoce a šťastný celý nadcházející rok 2018. PF zde . Provoz naší školní jídelny bude obnoven dne 3.1.2018.

Mikulášský týden

Rádi bychom pozvali všechny naše strávníky na týden spojený s Mikulášskou nadílkou. Jídelníček zde .

 

Pozvánka pro rodiče

Srdečně zveme rodiče stravujících se dětí na akci „Jídelna otevřená rodičům“, která se bude konat v naší jídelně v týdnu od 20. do 24. listopadu 2017. Bližší info zde .

Pokladní hodiny 26. – 27.10.2017

Upozorňujeme naše strávníky na změnu pokladních hodin ve dnech podzimních prázdnin. Pokladna bude otevřena pouze ve čtvrtek 26.10.2017, a to od 10.00 hod do 12.00 hod. V pátek bude zavřeno.  Výdej stravy bude po oba dva dny do 13.00 hod.

Děkujeme za pochopení.

 

Pozvánka na připravované akce

Rádi bychom pozvali všechny strávníky k nám do jídelny ochutnat pokrmy vařené z regionálních surovin a na speciality vařené z dýní. Bližší info zde a zde .

.

 

Změna pokladních hodin

Upozorňuji naše strávníky na změnu pokladních hodin v posledním týdnu prázdnin a zároveň tímto doporučuji, aby tyto hodiny využili jak k placení stravného pro děti na měsíc září, tak k případnému přihlašování nových strávníků. Vyhnete se tímto nepříjemným každoročním řadám v prvních dnech měsíce září. Bližší info zde .

 

Upozornění pro rodiče dětí MŠ

Na prázdninové měsíce (červenec,srpen) se nestrhává platba za stravné přes INKASO. Stravu pro děti MŠ prosím zaplaťte v hotovosti na pokladně. Děkujeme za pochopení.

 

Změna pokladních hodin,změna doby výdeje stravy

Upozorňujeme naše strávníky na změnu pokladních hodin v období letních prázdnin. Pokladna v naší jídelně bude v tomto období otevřena:
Pondělí, středa:
7:00 hod – 9:00 hod, 11:00 hod – 12:30 hod
polední přestávka: 11:30 hod – 12:00 hod

Výdej obědů bude probíhat přes prázdniny ve dnech: Pondělí – pátek    11:00 hod – 12:45 hod

Provoz jídelny bude zcela uzavřen od 17.7. do 11.8.2017. Bližší info zde .

 

 

Pozvánka

Přijďte ochutnat dobroty našich babiček, které Vám nabídneme v týdnu od 29.května do 2.června 2017. Při sestavování jídelníčku na tento týden budeme čerpat z receptů kuchyní slavných kuchařů minulého století.
Bližší info naleznete zde .
Jídelníčky našich babiček zde a zde .

 

 

Pro předškoláčky a jejich rodiče

Srdečně zveme budoucí školáčky společně s rodiči na akci „Vítáme předškolní děti a jejich rodiče“, která se bude konat 15.června 2017 v naší školní jídelně. Více informací zde .

 

Přijďte mezi nás

Zveme vás do naší školní jídelny na Den otevřených dveří, který pro vás připravíme dne 22.června 2017. Rádi vás mezi sebou uvítáme s ochutnávkou našich obědů a svačinek. Nabídneme vám taktéž prohlídku prostor, ve kterých připravujeme stravu pro vaše děti. Více info zde .

 

Kalkulace stravného

Upozorňujeme naše strávníky na novou kalkulaci stravného, která je účinná od 1.4.2017. Konečná cena se pro děti MŠ, žáky ZŠ a studenty SŠ nemění, tito platí pouze cenu potravin a ta zůstává stejná. Změna nastává u dospělých strávníků, kde dochází ke sjednocení cen u obědů konzumovaných v jídelně a u obědů vydaných do vlastních nádob strávníků. Cena u těchto kategorií strávníků činí od 1.4.2017 Kč 67,- za jeden oběd včetně DPH. Celou kalkulaci naleznete zde .

 

Velký úspěch pro naší Jídelnu – Ocenění v rámci 70. výročí školních jídelen

Dne 12. a 13. října 2015 proběhla v Praze, v kongresovém sále hotelu Olšanka Mezinárodní konference k 70. výročí školních jídelen. Hlavním tématem konference bylo česko slovenské školní stravování. Své příspěvky k danému tématu přednášeli zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva zdravotnictví, České školní inspekce a předsedové Českomoravského odborového svazu pracovníků školství a Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Své poznatky a zkušenosti z oblasti školního stravování prezentovali i zástupci z Japonska, Švédska a IHCP Nutrition EU.
Slavnostní závěr konference patřil bodu programu „Ocenění nejlepších zřizovatelů a školních jídelen ČR a SR“. Hodnotila se celková činnost školní jídelny a její přínos pro rozvoj školního stravování v daném regionu. Z 55 nominovaných školních jídelen v České republice byly vybrány tři, které získaly nejvyšší ocenění v kategorii školních jídelen. Školní jídelna Kojetín získala krásné 2. místo. Ocenění na slavnostním předávání přebírali starosta města Kojetína Ing. Jiří Šírek, Hana Rohová (ředitelka ŠJ), Helena Zavřelová (hlavní kuchařka) a Šárka Chytilová (zástupkyně ředitelky).
Děkuji všem zaměstnancům školní jídelny za jejich skvělou práci, protože bez nich bychom nikdy takového významného ocenění nedosáhli. Dále děkuji zřizovateli za jeho finanční i morální podporu a spolupráci. Mé poděkování patří i našim strávníkům za jejich přízeň.

Hana Rohová, ředitelka ŠJ

Důležité informace pro strávníky 

  • Každé poslední 2 dny v měsíci je pokladna otevřena do 16.00 hodin.
  • V první den neplánované nepřítomnosti (př. nemoc) strávníka ve škole je možno si oběd pro žáka vyzvednout. V případě zájmu o odebrání stravy i v dalších dnech nepřítomnosti žáka ve škole se platí plná cena oběda dle kalkulace cen stravného na dané období. V první den nemoci žáka si oběd vyzvedněte na základě náhradní stravenky, kterou obdržíte na pokladně. Bez této stravenky vám oběd pro žáka nebude vydán. Pokladní hodiny: PO, ST, PÁ 6:30-9:00, 11:00-12:00, 12:30-15:00, ÚT, ČT 11:00-12:00, 12:30-14:00 hodin. V případě neoprávněného odebrání dotované stravy, bude strávníkovi oběd doúčtován v plné výši.
  • V době veškerých prázdnin se obědy automaticky odhlašují žákům i pedagogickým pracovníkům. Ve dnech výletů, či jiných aktivit mimo školu, si strávníci obědy odhlašují sami!

 

V případě jakýkoliv připomínek, stížností, dotazů nás můžete kontaktovat telefonicky 581701059, emailem (reditelka@sj.kojetin.cz) nebo osobně.

Alergeny ve školní jídelně

Označování alergenů je legislativně stanoveno na datum od 13.12.2014 v souladu s potravinovým právem. Odvolání na legislativu: EU-2000/13 do 13.12.2014 a pak nahrazena 1169/2011 EU článek 21 ČR – Vyhláška 113/2005 Sb. O způsobu označování potravin a tabákových výrobků, § 8 odstavec 10. Předpisy stanovují specifické požadavky na označování alergenových složek u kterých je vědecky prokázáno, že vyvolávají u spotřebitelů alergie nebo nesnášenlivosti představující nebezpečí pro zdraví. Je tedy požadováno, aby veškeré složky byly zřetelně označeny názvem příslušné alergenní složky, pokud není přímo v názvu potraviny nebo jídla.

Seznam alergenů publikovaný ve směrnici 2000/89 ES od 13.12.2014 nařízení 1169/2011 EU:

1. Obiloviny obsahující lepek -pšenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich

2. Korýši a výrobky z nich

3. Vejce a výrobky z nich

4. Ryby a výrobky z nich

5. Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich

6. Sojové boby (sója) a výrobky z nich

7. Mléko a výrobky z něj

8. Skořápkové plody – mandle lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie  a výrobky z nich

9. Celer a výrobky z nich

10. Hořčice a výrobky z ní

11. Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich

12. Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších 10 mg, ml/kg, l, vyjádřeno SO2

13. Vlčí bob (lupina) a výrobky z něj

14. Měkkýši a výrobky z nich

:. Soutěž o nejlepší recept

Zapojte se do soutěže o nejlepší recept na polévku, hlavní jídlo, či moučník.
Výherce obdrží u nás oběd dle vlastního výběru z našeho jídelníčku.

Více informací se dozvíte zde

Mgr. Hana Rohová,
ředitelka