• Česky
 • English
 • Deutsch
 • středa 29. 1. 2020, svátek má Zdislava, zítra Robin

  Tísňové tlačítko pro seniory

  31.1.2020 08:07, Městský úřad Kojetín

  Tísňové tlačítko pro seniory

  Bezpečnost seniorů je jednou z priorit volených orgánů města Kojetína. Jedním z prostředků je i tzv. „tísňové tlačítko“, kterým si senior může přivolat pomoc ať už v případě náhlých zdravotních problémů, tak v případě ohrožení života, zdraví či majetku. Po zmáčknutí tlačítka přijede na místo, odkud bude signál vyslán, hlídka městské policie a zajistí volajícímu nezbytnou pomoc.

  Vedení města se rozhodlo takováto tísňová tlačítka od roku 2020 nabídnout seniorům, kteří mají trvalé bydliště na území města Kojetína (včetně místních částí Kovalovice a Popůvky).

  Zakoupení i provoz tlačítek plně hradí město Kojetín. Od února 2020 může být v provozu 30 tísňových tlačítek.

  O tlačítko může požádat senior starší 80 let, který žije v domácnosti (bytě, domě) sám. Ve zcela mimořádných případech může vedení města na časově omezenou dobu zapůjčit tlačítko i při nesplnění těchto podmínek.

  Bližší informace poskytnou pracovnice úseku sociálních věcí MěÚ Kojetín, Městská policie Kojetín a pracovnice Centra sociálních služeb Kojetín.

  Příjem žádostí bude zahájen 15. ledna 2020.

  Tiskopisy žádostí budou k dispozici v kanceláři Městské policie Kojetín a na úseku sociálních věcí MěÚ Kojetín. Strážníci MP nebo pracovnice MěÚ se seniorem (jeho rodinným příslušníkem, opatrovníkem) žádost sepíší a vše potřebné vysvětlí.

  Podle pořadí přijímaných žádostí bude se žadateli uzavírána smlouva o výpůjčce tlačítka, po uzavření smlouvy bude tlačítko aktivováno (nejdříve od 1.2.2020).