• Česky
 • English
 • Deutsch
 • pondělí 24. 6. 2019, svátek má Jan, zítra Ivan

  Oslava Dne stromů v Popůvkách

  29.11.2018 14:34, Městský úřad Kojetín - odbor výstavby, životního prostředí a dopravy

  Oslava Dne stromů v Popůvkách

   Den stromů je svátek, který se slaví po celém světě od poloviny 19. století. Datum oslav Dne stromů se liší podle klimatických podmínek jednotlivých zemí. V České republice s nápadem na obnovu této tradice přišli bývalý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy a známý popularizátor stromů Václav Větvička a dřevo sochař Martin Patřičný. Datum první oslavy svátku stromů bylo stanoveno na 20. října, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami.

  V našem městě se letos oslava stromů konala dne 3. listopadu v Popůvkách. V tento den bylo vysazeno 12 bříz podél chodníku směrem na hřiště. Spolu s již dříve vysazenou druhou stranou se povedla vysadit březová alej. Na hřišti byla vysazena lípa ke příležitosti stého výročí vzniku České republiky.

  Výsadba dřevin přispěla nejen ke zlepšení životního prostředí místní části Kojetína II, ale díky odbornému vedení paní Ing. Acostové .Ph.D., která všem přítomným názorně ukázala jak správně vysazovat dřeviny, došlo určitě ke získání nových poznatků v oblasti ochrany přírody a také zvýšení povědomí z oblasti enviromentální výchovy.

  Děkujeme vedení města Kojetín a komisi životního prostředí RM Kojetín za podporu, Domu dětí a mládeže Kojetín za úžasný doprovodný program a občerstvení, dobrovolným hasičům a osadnímu výboru z Popůvek za zázemí a všem přítomným za bezchybnou práci v deštivém počasí, které je neodradilo od ekologicky laděná akce, určené pro všechny co mají rádi přírodu, ale zejména pro děti, které se lásce vůči zvířátkům a stromům teprve učí. 

  Za město Kojetín Eliška Izsová

  Odbor výstavby, životního prostředí a dopravy