• Česky
 • English
 • Deutsch
 • čtvrtek 21. 3. 2019, svátek má Radek, zítra Leona

  Oznámení o opatřeních na části skupinového vodovodu Kojetín v rámci preventivního proplachu přívodní

  3.4.2018 08:45, Vodovody a kanalizace Přerov, a.s.

  Vodovody a kanalizace Přerov, a.s. oznamují všem svým odběratelům, že ve dnech 13.04.2018 od 21,00 do 14.03.2018 do 19,00 hodin bude proveden preventivní proplach přívodního řadu DN 250 a vodovodní sítě ve městě Kojetín, při kterém může dojít k pokles tlaku ve vodovodech, vodovodních přípojkách i ve vnitřních domovních rozvodech, nebo ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody ( zbarvení ) v městě Kojetín a pokud tyto v krátké době neodezní je nutno tuto závadu nahlásit na Centrální vodárenský dispečink VaK Přerov, a.s. telefon 800 167 427 a nebo na e-mail: dispecink@vakpr.cz. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů.

   

  Přesný harmonogram postupu proplachu vodovodní sítě v městě Kojetín bude v 14 týdnu vyvěšen na stránkách naší společnosti a odeslán na radnici města Kojetín. Tyto vodárenské práce jsou připraveny tak, aby dopad na zásobení odběratelů byl minimální.

   

  Současně s těmito pracemi může dojít k poklesům tlaku ve vodovodech, vodovodních přípojkách i ve vnitřních domovních rozvodech v obcích a místních částech Popůvky, Kovalovice, Křenovice, Uhřičice, Měrovice nad Hanou, Vrchoslavice, Stříbrnice a Vitčice. Po provedení odkalení vodovodního přivaděče a vodovodní sítě ve městě Kojetín dojde k uvedení situace do původního stavu.

   

  Před započetím proplachu bude v průběhu 15 týdne tj ve dnech 11.4. až 13.4. probíhat během dne manipulace na přívodním řadu DN350, při které může dojít k poklesu tlaku ve vodovodech, vodovodních přípojkách i ve vnitřních domovních rozvodech v obcích Měrovice nad Hanou, Stříbrnice, Vitčice a Vrchoslavice a v části města Kojetín a to na náměstí Svobody, kde může dojít i ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody (zbarvení).

   

  Doporučujeme odběratelům, aby se na jednotlivé dny dostatečně předzásobili vodou. Omlouváme se odběratelům za způsobené potíže v zásobování a děkujeme za pochopení nutných opatření při provádění preventivního odkalování vodovodního přivaděče a vodovodní sítě města Kojetín.

  V průběhu proplachu budou zajištěny cisterny viz níže.

  Současně doporučujeme pro provedeném odkalení provést před použitím dodávané vody u jednotlivých spotřebitelů vizuální kontrolu zbarvení dodávané vody vodovodní přípojkou.

  *      Cisterny na pitnou vodu budou rozmístěny takto – kontejnery z provozu dopravy se přistaví před obchod na ulici Družstevní a na parkoviště v ulici Dudíková. Současně bude na území města Kojetín mobilní cisterna.

  *      Pracovník VaK Přerov, a.s. provozu vodovodů zodpovědný za odkalování mistr PVP II. p. Výstřela Rostislav r, mobil 602 584 341, e-mail: vystrela@vakpr.cz.

   

  Ing. Jiří Pavlík

                  Vedoucí provozu vodovodů

                  Vodovody a kanalizace Přerov, a.s.

                  Šírava 482/21, Přerov I - Město

                  750 02 Přerov

                  IČ 47674521

                  DIČ CZ47674521

                  tel. 581 299 132