• Česky
 • English
 • Deutsch
 • středa 18. 9. 2019, svátek má Kryštof, zítra Zita

  Seniorská obálka

  Město Kojetín se zapojilo do projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí a připojilo se k distribuci Seniorské obálky pro občany města Kojetína a jeho místních částí. Záštitu nad osvětovou kampaní v distribuci Seniorské obálky udělil starosta města Ing. Leoš Ptáček. Seniorská obálka je určena lidem staršího věku, především těm, kteří žijí osamoceně a má usnadnit řešení v situaci ohrožení zdraví nebo života.

  Jedná se o formulář, na kterém senioři vyplní základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích a kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Vyplněný tiskopis senior vloží do plastové obálky a upevní ji na vnitřní stranu vchodových dveří nebo ledničku. Pokud se senior dostane do zdravotních potíží bez schopnosti vlastní komunikace, přivolaný lékař obálku otevře a vyčte z ní podstatné údaje. 

  Informace k Seniorské obálce obdrží senioři na „Podzimním setkání“ pořádaným Centrem sociálních služeb Kojetín v rámci Dne seniorů, které se uskuteční ve středu 2. října 2019 od dvou hodin v kulturním sále Sokolovny Kojetín. Na tomto setkání budou zúčastněným seniorům zdarma distribuovány Seniorské obálky (formulář, průhledná obálka, lepicí páska).   

  Ohledně Seniorské obálky je možné obrátit se na pracovnice úseku sociálních věcí, odboru VVŠK, MěÚ Kojetín nebo na adresu seniorska.obalka@radnice.kojetin.cz. V dalším čísle zpravodaje budou k Seniorské obálce uvedeny podrobnější informace.

  Odbor VVŠK